logo

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Дитячий куточок

Дозвілля для наймолодших читачів нашої бібліотеки

Дитячий куточок Дитячий куточок

Абонемент

Підберіть для себе та близьких цікаву книгу

Абонемент Абонемент

Читальний зал

Тут ви можете почитати періодику та книги

Читальний зал Читальний зал

Інтернет-центр "Бібліоміст"

Безкоштовний інтернет в бібліотеці

Інтернет-центр Інтернет-центр
Сьогодні: 10 - 12 - 2018 р.

Статистика

feed-image RSS новини
Історія бібліотеки Друк e-mail

Перші бібліотекарі

У квітні 1947 року в селі організовується робота хати – читальні. Завідуючим її працює Котяш Петро Филимонович 1927 р. н.. Після його тут працюють : у червні - Коцюба І.В. 1918 р. н., в липні - Куришко Федір Дмитрович, в серпні – Остаповець Потап С. 1924 р. н..У1948 році в вересні місяці завідуючою хатою-читальнею працює Пейда Є  .Є .

У 1949 році хата-читальня стає сільською бібліотекою і завідуючим її стає Котяш Петро Филимонович.

Завідуючим сільською бібліотекою у 1950 р. працює Жакун Пилип Григорович,а в червні місяці Виничук В. Б., у жовтні – Котяш П. Ф.

У вересні 1952 р. завідуючою сільською бібліотекою працює Покидько М. П. .

20.11.1953р. завідуючим сільською бібліотекою працює Жакун П. І..

У вересні 1955 року завідуючою призначається Чирук Н. Г. .

Книжковий фонд становить 6255 томів. Читачами  бібліотеки є 246 жителів.

У жовтні завідуючою вже працює Бибик Н. І.

З роботи завідуючого у липні 1957 року звільняється Котяш Т.Я. у зв`зку з виїздом  у місто Караганда по комсомольській путівці.

В квітні 1958 р. завідуючою стає Музичук  О. К.

Завідючим бібліотекою у серпні 1960 р. призначено Хоменка  В.М.

В березні 1961 року завідуючою стає Резник К. Я.

У червні 1964 року звільняється з посади завідуючої Турович В.

З завідуючої клубом на завідуючу сільською бібліотекою в 1964 році переводиться Гордєєва С. С.

У січні 1978 року відбулася централізація (об`єднання) сітки державних бібліотек району і Залузька бібліотека стала бібліотекою – філіалом №13 Дубровицької централізованої бібліотечної мережі Дубровицького району (наказ завідуючого райвідділом культури Кулика С. М. № 24 від 23.02.1978 року).

Виконком сільської ради виділив 200 крб. на придбання художньої літератури (розпорядження голови сільської ради Краська О. К. № 16 від 01 липня 1991 року).

В 1986 р.бібліотекарем  призначається Стельмах Галина Василівна. На даній посаді працює до 1990 року.

З 1990 до червня 1997 року в бібліотеці працює Матійцьо Ніна Лук`янівна.

В червні 1997 року на посаду завідуючої бібліотекою, тепер вже публічно – шкільної бібліотеки села Залужжя прийшла Роговець Ганна Степанівна по переведенню з Колківської сільської бібліотеки.

Бібліотека сьогодні

alt alt

На світі існує три основні цінності , три чуда:

Хліб, щоб народ завжди був сильний і здоровий,

Жінка, щоб не обривалася нитка життя, та

Книга, щоб не обривався зв`язок часів.

Сьогодні Залузька публічно – шкільна бібліотека – це інформаційний, культурно – просвітницький заклад місцевої територіальної громади. Бібліотека – це «аптека для душі», «притулок мудрості», «дім життя». Це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність.

Бібліотека розміщена у двох приміщеннях: в сільському будинку культури та школі. В даний час вона обслуговує 1000 читачів. Книжковий фонд налічує 17147 екземплярів книг. З яких 6233 - шкільні підручники. Фонд добре скомплектований і відповідно організований.

alt alt

Персонал бібліотеки складається з двох працівників: бібліотекар сільської бібліотеки – Роговець Ганна Степанівна (1970 р. н.) стаж роботи 22 роки. Та бібліотекар шкільної бібліотеки – Калюш Ніна Іванівна (1974 р. н.) стаж роботи 17 років.

alt alt

Основна діяльність бібліотеки спрямована на формування, зберігання та активне використання надбань світової та вітчизняної літератури. Поповнення книжкового фонду відбувається за рахунок надходжень з обласних бібліотек, завдяки благодійній акції «Подаруй бібліотеці книгу», від платної діяльності та за рахунок періодичних видань. З періодичних видань сьогодні бібліотека може запропонувати своїм користувачам: «Вільне слово», «Дубровицький вісник», «Позакласний час», «Шкільна Бібліотека», «Барвінок».

alt alt

В бібліотеці забезпечується вільний, рівноправний доступ користувачам до найрізноманітнішої інформації.

Бібліотека допомагає задовільнити культурні, комунікаційні потреби місцевих жителів, а отже реалізує право людини на вільний, всебічний розвиток особистості, який гарантується Конституцією Укр.

Оперативне повноцінне  забезпечення інформаційних потреб користувачів – одна з основних функцій бібліотеки. Власне місцева бібліотека і є інформаційним центром залузької громади. З одного боку вона вивчає громадську думку і доводить її до владних органів, а з іншого інформує місцевих жителів про діяльність місцевої влади. Така діяльність бібліотеки є інноваційною.

Бібліотекарі постійно працюють над популяризацією власного книжкового фонду через книжкові виставки, які присвячені різним подіям суспільного та громадського життя нашої країни, бесіди, бібліотечні уроки, обговорення книг, години спілкування, бібліографічні огляди, дні нової книги.

Серед  бібліотечно – бібліографічних методів тут приділяється посилена увага проблемам, що пов`язані із пошуком і забезпеченням інформації для своїх читачів, а саме: виставки нових надходжень, інформаційні огляди, інформування про книги, дні інформації, а також

тематичні папки – накопичувачі інформації «Юридична консультація», «Пенсійні справи», «Земельне законодавство», «Комора здоров`я», «Місцева влада інформує», «Увага! Наша довідка», «Наші депутати», фото – папка «Перелік організацій і установ розташованих на території сільської ради»

alt alt

Для досконалого вивчення та ознайомлення з історією села в бібліотеці створено краєзнавчий куточок «Село моє – окраса України, це часточка моєї Батьківщини». Головною домінантою його є карта – схема села на внутрішній стіні, виконана місцевим художником Василем Олексієвцем. Поряд книжкова виставка: «Красо України, поліський мій краю», на якій розташована література про рідний край, також представлені книги нашого поета – земляка Миколи Жакуна. Він народився в Залужжі а нині проживає в селі Тучин Гощанського району нашої області. По приїзді в село він буває в бібліотеці і часто дарує свої книги. Представлена виставка робіт ужиткового мистецтва «Квітне село талантами». Функціонує краєзнавча картотека і всі матеріали про село групуються в ній.

alt alt

Для більш зацікавленого відвідування читачами дітьми бібліотеки, бібліотекарі створили ігрові дитячі куточки «Книга і лялька». Тут малюки залюбки читають, граються іграшками, приймають участь у казкових виставах та інших  масових заходах.

alt alt

alt alt

Бібліотека щороку бере активну участь у Всеукраїнській акції »Живи книго», де неодноразово займала призові місця.

Традиційним стало святкування: Тижня дитячої та юнацької книги, посвята першокласників  в читачі, вшанування Великого Кобзаря та ін.

Постійно проводиться конкурс творчих робіт «Веселкове дитинство». Для збереження життя книги діє гурток книголюбів «Книжкова лікарня».

Щорічно бібліотека приймає участь у районному огляді – конкурсі «Найкращий читач України».

Змістовно та насичено проходять тематичні, літературні та святкові вечори до Дня жінки, Дня Перемоги, Дня Незалежності України, Дня села та різних професійних свят. Вони проводяться разом з КДК.

alt alt
Тематичний вечір до Дня Перемоги Свято села
alt alt

Святкування Дня сільського господарства

Літературний ранок  до Дня Матері
alt alt
Посвята першокласників у читачі        Знайомство з бібліотекою

В 2008 році до нас завітали гості - волонтери ООН з таких країн: Англії, Америки, Італії, Японії, Нідерландів, Хорватії, Китаю та України.  Вони подарували у фонд бібліотеки дитячу художню літературу.

alt alt

alt alt

Наша бібліотека також бере участь в районних оглядах - конкурсах:

  • конкурс читців «Кобзарева струна не вмирає»,
  • виставка пасок, крашанок та писанок,
  • виставка робіт ужиткового мистецтва.

alt alt

В наш час безумовно, кардинальне поліпшення бібліотечного сервісу значною мірою залежить від запровадження в місцевій бібліотеці нових комп`ютерних технологій, електронних форм розповсюдження. Наша бібліотека плідно працює і в  цьому напрямі.

Восени 2010 року ми взяли участь в написані проекта «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету», започаткований Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) у рамках програми «Бібліоміст». З підтримкою сільради та районної бібліотеки надіслали свій проект  і отримали перемогу.

У вересні 2011 року бібліотека отримала 2 комп`ютери з принтером та сканером. Це дасть змогу отримувати різну інформацію через Інтернет, тобто у бібліотеці, для жителів нашого села є більш повний доступ до джерел інформації на різних її носіях. Ми сподіваємось на значне збільшення відвідувачів та розширення бібліотечних  послуг.

alt

alt alt

На даний час бібліотекарі  працюють над проектом «Бібліофест» та проводять громадське обговорення «Якою має бути бібліотека нашої громади».

alt

Скільки відвідувачів стільки й відповідей повинні дати бібліотекарі не обминувши нікого увагою найчарівнішого дива світу – Книги – основного джерела інформації.

І радіє душа, коли раз по раз відчиняються двері бібліотеки і заходить знайома людина, щоб ще іще раз причаститися з живого джерела, яким є книга.  Людина, яка вміє і любить читати – щаслива.

Живе бібліотека у селі,

Для тебе, щоб умів ти розуміти.

Що Хліб і Книга на однім столі,

Як Щастя і Добро повинні жити!

Бібліотекар:  Роговець Г. С.

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити


Залузька публічно-шкільна бібліотека