logo

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Дитячий куточок

Дозвілля для наймолодших читачів нашої бібліотеки

Дитячий куточок Дитячий куточок

Абонемент

Підберіть для себе та близьких цікаву книгу

Абонемент Абонемент

Читальний зал

Тут ви можете почитати періодику та книги

Читальний зал Читальний зал

Інтернет-центр "Бібліоміст"

Безкоштовний інтернет в бібліотеці

Інтернет-центр Інтернет-центр
Сьогодні: 22 - 10 - 2020 р.

Статистика

feed-image RSS новини
Головна Бібліотека Масові заходи «Афганістан болить в моїй душі»
«Афганістан болить в моїй душі» Друк e-mail

15 лютого – 25 річниця з дня виводу радянських військ з республіки  Афганістан. Саме цього дня 1989 року з Афганістану були виведені радянські війська, які протягом 10 років брали участь у війні на території цієї країни.  Афганська війна – сама трагічна сторінка історії нашого народу, яка тривала вдвічі довше ніж велика вітчизняна.

Від зір, що впали кулями прошиті,
Печалі вік не стерти із лиця.
Афганський біль пройшов по всьому світу,
А пам`ять хай по всіх пройде серцях.

З нашого порівняно невеликого села Залужжя аж восьмеро юнаків пройшли через пекло афганської війни. По – різному склалися їх долі. Микола Котяш і Леонід Жмура після звільнення в запас залишилися в рідному селі. Леонід Деркач нині мешкає у Рівному, Анатолій Котяш – у Квасилові. Вже у мирний час пішли із життя Анатолій Лущик, Іван Олексієвець та Анатолій Жакун. А Петро Котяш поліг на полі бою; посмертно нагороджений Орденом Червоної Зірки, повернувся додому вічно молодим.

Традиційно щороку 15 лютого, в заключний день виведення радянських військ з Афганістану, наші ветерани тієї війни збираються, згадують полеглих і померлих бойових побратимів, фронтові шляхи – дороги. Не став винятком і нинішній рік.

У неділю, 16 лютого, в сільському будинку культури відбулася зустріч із нашим земляком – інтернаціоналістом Леонідом Максимовичем Жмурою.

Хвилиною мовчання усі присутні вшанували померлих воїнів – афганців: Петра Котяша, який не повернувся з афганської війни, і був посмертно нагороджений Орденом Червоної Зірки, Анатолія Лущика, Анатолія Жакуна та Івана Олексіївця, життя яких обірвалося уже в мирний час.

Зустріч була цікавою та змістовною. Молодь спілкувалася з Леонідом Максимовичем на різні теми, ставила запитання, цікавилася тогочасним життям воїна. А на завершення присутні подякували йому за цю незабутню зустріч, побажали міцного здоров`я, щастя та добра.

Адже воїни – афганці, це постаті в історії України. Вони віддали життя війні, натомість ми маємо шанувати й не забувати про цих героїчних людей.

Бібліотекар: Роговець Г. С.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити


Залузька публічно-шкільна бібліотека