logo

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Дитячий куточок

Дозвілля для наймолодших читачів нашої бібліотеки

Дитячий куточок Дитячий куточок

Абонемент

Підберіть для себе та близьких цікаву книгу

Абонемент Абонемент

Читальний зал

Тут ви можете почитати періодику та книги

Читальний зал Читальний зал

Інтернет-центр "Бібліоміст"

Безкоштовний інтернет в бібліотеці

Інтернет-центр Інтернет-центр
Сьогодні: 19 - 07 - 2019 р.

Статистика

feed-image RSS новини
Головна Наш край Наш край «Вклонімося великим тим рокам»
«Вклонімося великим тим рокам» Друк e-mail

Кожен рік віддаляє нас від тієї незабутньої і великої Переможної весни 1945 року. Свято перемоги, то воістину всенародне свято. У нашій пам`яті, наші односельчани -вічно живі. Вони не прийшли, не повернулися додому, їхні імена навічно занесені до списку загиблих на Обеліску.

Ось і надійшов, 69 рік Перемоги. Діти – школярі несли почесну варту біля Обеліска воїнам – односельчанам, котрі загинули у роки ВВв. Щороку, аби вшанувати пам`ять полеглих у борні солдат, приходять сюди мало не всі залужани. Адже страшна війна зачепила своїм чорним крилом майже кожну родину.

І приємно, що для молодого покоління наших односельців, спогади про ті роки є не просто словами. Кожному з них дідусі і бабусі розповідають про ті героїчні подвиги, на які довелося йти, аби захистити рідну землю, хай навіть ціна була занадто високою – власне життя. І кожен хто прийшов на урочистості з нагоди Дня Перемоги, приніс у своїй душі шану, повагу полеглим та спогади…

Захар Євтухович Олексієвець каже, що цей день для нього – свято зі сльозами на очах. Адже його батько Євтух Васильович, загинув під Варшавою. А ім`я його серед інших викарбоване на могильній плиті цього Обеліска.

Маленький Андрійко разом з бабусею Параскою Лукашівною Бруякою також щороку приносять квіти своєму прадідусеві Лукашу Охрімовичу. Він вважається зниклим безвісті і ніхто із рідних незнає й досі, де покоїться прах воїна. Тож єдиним місцем, де рідна дочка  Параска може вклонитися ратному подвигу батька – солдата, вшанувати  пам`ять, помолитися за його душу та по-жіночому поплакати залишається цей Обеліск…

Тож хай ляжуть квіти пам`яті до підніжжя безмовного Обеліску загиблим наших односельчанам від нас усіх присутніх: дітей, онуків, правнуків.

Війна далека, але пам`ять з нами. Хоч ветеранів мало вже між нами…Щороку все менше залишається тих, хто може переповісти нам про страшні лихоліття війни. На разі ветеран ВВв Лукаш Іванович Жакун, котрий проживає в нашому селі – єдиний свідок тих незабутніх, страшних подій. Тож вітаючи з святом бажаємо Лукашу Івановичу, доброго здоров`я та довгих років життя.

Тож дай нам Бог, йти мирними шляхами. У мирі й щасті жити в добрий час.

Директор СБК Г.П.Котяш

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити


Залузька публічно-шкільна бібліотека